همراه بورس

معیار انتخاب کارگزاری ها چیست؟​

 

انتخاب بهترین کارگزاری در بورس همواره یکی از دغدغه کسانی است که قصد ورود به بازار بورس را دارند این مسئله حتی برای فعالان بازار بورس هم دغدغه ی بزرگی است. شما برای انتخاب کارگزاری باید به نکات زیادی توجه کنیددر ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهید شد :

1-رتبه بندی :

سازمان بورس و اوراق بهادار بر اساس معیارهایی مشخص کارگزاری هارا رتبه بندی میکند این معیارها عبارتند از: تعداد کارکنان، مدرک آنها، مبلغ در گردش و….. البته تعداد کارگزاری های رتبه الف بسیار زیاد است و انتخاب را سخت تر میکند.

2- میزان حضور در بازار معاملات :

یکی دیگر از موارد حائز اهمیت، حضور کارگزار در بازارهای متنوع میباشد. مهم ترین فعالیت های سازمان بورس و اوراق بهادار در زمینه های بورس سهام، بورس کالا و بورس انرژی است. توجه کنید هرچقدر دسترسی به بازارهای فعال در بورس بیشتر باشد سرمایه گذاری در آن کارگزاری برای شما مناسب تر است.

3- سیستم معاملاتی با دسترسی آسان :

دقت کنید که سیستم معاملاتی ارائه شده از سوی کارگزاری به صورت آنلاین است و این سیستم باید با دسترسی آسان و بدون قطعی باشد، فرض کنید شما قصد خرید یک سهام را دارید و فرصتی جذاب برای معامله است اما با قطعی سیستم این فرصت را از دست میدهید پس این نکته برای انتخاب کارگزاری از اهمیت بالایی برخوردار است.

4- دردسترس بودن کارگزاری :

همانطور که میدانید سازمان بورس و اوراق بهادار در تهران است ولی سرمایه گذاران در هر قسمت  از کشور میتوانند حضور داشته باشند به همین دلیل کارگزاری که در شهرهای متنوع شعب تاسیس کند میتواند افراد بیشتری را به خود جذب کند و به مراتب سرمایه بیشتری وارد کارگزاری میشود  و رتبه بالاتری در میان دیگر کارگزاری ها کسب خواهد کرد.

 


راهنمای ورود به بورس

معیار انتخاب کارگزاری ها چیست؟